Licencje edukacyjne

Licencje edukacyjne na systemy operacyjne, narzędziowe i serwerowe dla studentów i wykładowców.

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej jest partnerem firmy Microsoft w programie DreamSpark Premium. Program DreamSpark umożliwia uczniom, studentom (w tym też słuchaczom studiów podyplomowych) oraz nauczycielom korzystanie z najnowszych systemów operacyjnych, narzędzi designerskich i deweloperskich Microsoft, aby pomóc im w nauce i edukacji. Narzędzia i programy dostępne w ramach abonamentu DreamSpark Premium mogą być używane wyłącznie w celach edukacyjnych, realizacji projektów naukowych i niekomercyjnych badań.

Poza systemami operacyjnymi, oprogramowaniem narzędziowym, środowiskami deweloperskimi oraz oprogramowaniem serwerowym, studenci i słuchacze mają dostęp np. do takich narzędzi jak Microsoft Project, Microsoft Visio, etc. Pozwala to zapoznać się z możliwościami tych narzędzi i zdecydować czy mogą być one przydatne Państwu w dalszej edukacji lub pracy. Niestety, program nie obejmuje pakietu MS Office w wersji desktopowej (instalowalnej na komputerze).

Atrakcyjną cechą programu jest fakt, że  student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania DreamSpark Premium, które zainstalował w czasie studiów.