dr inż. Paweł Tadejko

dr inż. Paweł Tadejko

Architekt rozwiązań IT. Doświadczenie zdobywał w dużych projektach ICT pracując dla ZETO Białystok, ComputerLand / Sygnity i innych. Realizując je dla biznesu i administracji, m.in. MSZ, MZ, czy MF. Specjalizuej się w SOA i SaaS, obszarach SmartCity i e-Health. Do jego zadań należy analiza wymagań biznesowych i projektowanie rozwiązań ICT, najczęściej z wykorzystaniem paradygmatu SaaS/SOA oraz zgodnych z założeniami architektury korporacyjnej i ram TOGAF.

Najlepiej czuje się w obszarach analizy biznesowej i inżynierii wymagań. Co ciekawe, realizował w dużych projektach zadania, które dziś określa się mianem „Badanie użyteczności – analiza wymagań”.

Jednocześnie eksperymentował jako Data Scientist na Politechnice Białostockiej. W roku 2009 obronił doktorat z analizy EKG i klasyfikacji arytmii z wykorzystaniem metod machine learning. Pracuje na Wydziale Informatyki PB. Jako kierownik studiów podyplomowych stara się udowodnić, że kierunki tworzone z partnerami branży IT, mogą być praktyczne i aktualne.