Bezpieczeństwo systemów i sieci

O czym?

Głównym celem kształcenia jest przekazanie wiedzy z zakresu projektowania, wdrażania i utrzymania systemów i sieci komputerowych ze szczególnym naciskiem na aspekty związane z bezpieczeństwem przesyłania, przechowywania i przetwarzania danych.

Program studiów obejmuje treści pozwalające słuchaczom przygotować się do egzaminów prowadzących do uzyskania renomowanych certyfikatów z zakresu systemów i sieci komputerowych wydawanych m.in. przez Cisco, Microsoft, czy LPI.
Zadania w czasie zajęć będą realizowane z wykorzystaniem systemów operacyjnych: Linux, Windows, RouterOS oraz Cisco IOS.

Kierownik merytoryczny: dr inż. Tomasz Grześ, e-mail: t(kropka)grzes(at)pb.edu.pl

Co zyskasz?

Słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności, niezbędną przy pracy z systemami i sieciami komputerowymi także z zakresu projektowania i zarządzania systemami oraz sieciami komputerowymi, jak również rozwiązywania problemów w funkcjonowaniu urządzeń, systemów i sieci komputerowych.

Absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy w firmach, organizacjach, czy jednostkach administracji wykorzystujących systemy informatyczne i sieci komputerowe.

Dla kogo studia?

Studia podyplomowe na kierunku „Bezpieczeństwo systemów i sieci komputerowych” przeznaczone są dla osób, które pragną zdobyć dodatkowe kwalifikacje, zaktualizować posiadaną już wiedzę, czy zmienić dotychczas wykonywany zawód.

Studia skierowane będą do osób posiadających niewielkie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych, stawiających pierwsze kroki w zarządzaniu i utrzymaniu infrastruktury sieciowej.

Partnerzy studiów

Oficjalnymi Partnerami merytorycznymi studiów podyplomowych na kierunku “Bezpieczeństwo systemów i sieci komputerowych” są: