Webinar o marketingu internetowym „TO ZALEŻY”

Webinar “TO ZALEŻY” to seriia spotkań live z wykładowcami i przyjaciółmi studiów podyplomowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Ideą spotkań LIVE Z WYKŁADOWCAMI są rozmowy o tym, co kryje się w programie „Marketingu Internetowego” i „Menadżera E-Commerce”, dzielenie się wrażeniami po zajęciach i rozmowy o przyszłości marketingu.
Zaczęło się banalnie, od potrzeby dokładnego wyjaśnienia czy warto wybrać się na kierunek „Marketing Internetowy” czy „Menadżer E-Commerce” na Politechnice Białostockiej? Webinar wydawał się idealnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że możemy go nagrywać i największą wartością jest to, że pozostanie także dla potomnych.
Jak wszystkie studia podyplomowe na naszym Wydziale, oba te kierunki zostały stworzone i są prowadzone w 100% przez praktyków. Oba kierunki zawierają uniwersalną wiedzę, która nigdy się nie starzeje, ale też przegląd przez aktualne trendy, narzędzia i case studies.
Marketing Internetowy to program, który z założenia szkoli strategów marketingowych i managerów marketingu internetowego. Jego kompleksowość daje mu wielką przewagę nad szkoleniami z pojedynczych narzędzi, więc jeśli chcecie wskoczyć na wyższy poziom zawodowy (i zarobkowy), to właśnie tego Wam trzeba. A może prowadzicie biznes, który potrzebuje strategicznego marketingowego dopalacza?
Menadżer E-commerce jest dla osób, które prowadzą (lub chcą prowadzić) sklep internetowy. To jest Twój edukacyjny must-have i najlepsza inwestycja w przyszłość Twojego biznesu. Wykładowcy podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi tworzenia koncepcji opłacalnego sklepu, technicznych rozwiązań i narzędzi, optymalizacji sprzedaży i prowadzenia kampanii sprzedażowych. Wykłady, warsztaty i szansa na roczny networking z innymi bohaterami e-commerce.
Marketing Internetowy - Studia podyplomowe i Szkolenia
Menadżer E-Commerce - Studia podyplomowe i Szkolenia
To zależy #002 SZKOLIMY SIĘ - TYLKO PO CO? Jakich specjalistów potrzebują pracodawcy?
Kolejny jesienny webinar 2022 z wykładowcami Marketingu Internetowego i Menadżera E-Commerce dotyczył dyskusji na temat najbardziej poszukiwanych przez pracodawców kompetencji marketingowych, biznesowych i e-commerce’owych.
Jak wiemy ilu debatujących, tyle stanowisk. Jedni powiedzą, że analityka i badania rynku są dziś kluczowe, bo przecież chodzi o to aby posiadać umiejętności analityczne, które pozwalają na efektywne badanie rynku i konkurencji, a także na identyfikację potrzeb klientów. Inni powiedzą, że kreatywność – przecież marketing wymaga częstego stosowania innowacyjnych i oryginalnych podejść w celu osiągnięcia celów biznesowych.
Ale pod koniec dnia i tak okazuje się, że bardzo ważna jest zdolność do uczenia się i adaptacji – marketing jest dziedziną, która stale się rozwija. Dlatego ważne jest, aby być otwartym na nowe trendy i starać się testować i przyswajać nowe umiejętności. Są oczywiście takie, które są aktualne od lat. Jak mówi Paweł Stempniak na wykładach o strategii „Ludzie komunikowali się od zawsze. Zmieniają się tylko narzędzia i kanały komunikacji.”. Podobnie jest z content marketingiem, strategią, badaniem potrzeb, czy określeniem jak wygląda jest insight konsumencki dla naszego biznesu.
W webinarze udział wzięli:
- Marta Rogalewska - konsultantka, strateżka marketingowa i project managerka
- Paweł Tadejko - kierownik studiów podyplomowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
- Rafał Jackiewicz - dyrektor ds. strategii i budowania wartości klienta w Glosel (TaniaKsiazka.pl / Bee.pl);
- Anna Moczulska - analityczka, head of Digital Analytics w Artegence
- Anna Moczulska - analityczka, head of Digital Analytics w ArtegencePaweł Paszkowski - CEO agencji Strigoo, strateg e-commerce i marketingu, współtwórca programu studiów menedżer e-commerce;
- Paweł Stempniak - strateg komunikacji marketingowej, założyciel i CEO agencji White bits.
To zależy #003 KIEDY budowanie MARKI ma sens?
Kolejny webinar #3 o tytule „KIEDY budowanie MARKI ma sens?” dotyczył dyskusji na temat budowania marek. Tym razem dołączają do nas specjaliści od komunikacji wizualnej (Małgorzata Bieroza – Agencja Wyraz) i Tomek Misiukiewicz (Agencja Przestrzeń), których wciągniemy w dyskusję o biznesach, które – być może – wcale nie potrzebują silnego brandu.
Najlepsze praktyki marketingu mówią, że:
- Budowanie marki ma sens w każdym momencie, kiedy firma chce zbudować swoją reputację, zdobyć zaufanie klientów i wyróżnić się na rynku.
- Budowanie marki jest szczególnie ważne, gdy firma chce osiągnąć długoterminowy sukces. Marka pozwala na budowanie lojalności klientów, którzy chętnie kupują produkty i usługi
- Ponadto, marka może pomóc firmie w wyróżnieniu się na rynku i konkurowaniu z innymi firmami oferującymi podobne produkty lub usługi. Dzięki wyraźnie zdefiniowanej marce, klienci są w stanie łatwiej rozpoznać ofertę firmy i zdecydować się na zakup.
W webinarze udział wzięli:
- Tomasz Misiukiewicz - creative director i współtwórca agencji Przestrzeń
- Małgorzata Bieroza - lead designer i założycielka agencji Wyraz
- Marta Rogalewska - konsultantka, strateżka marketingowa i project managerka
- Paweł Tadejko - kierownik studiów podyplomowych Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
- Rafał Jackiewicz - dyrektor ds. strategii i budowania wartości klienta w Glosel (TaniaKsiazka.pl / Bee.pl);
- Paweł Paszkowski - CEO agencji Strigoo, strateg e-commerce i marketingu, współtwórca programu studiów menedżer e-commerce;
Ostatecznie, budowanie marki może prowadzić do zwiększenia wartości firmy i zwiększenia zysków. Dlatego też, warto rozpocząć budowanie marki już na wczesnym etapie działalności firmy i konsekwentnie ją rozwijać.
Oczywiście, jak to zwykle bywa, łatwo się mówi, ale już realizacja jest większym wyzwaniem. Dobra informacja jest taka, że w budowaniu wizerunku marki może pomóc komunikacja. A dobra komunikacja nie musi być wcale droga. Problem jest tak, że większość firm nie zastanawia się nad swoją komunikacją i nad tym co chciałoby przekazać odbiorcy, czy potencjalnemu klientowi.
