Informatyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Technologie ICT i Programowanie!

Kryzys na rynku pracy dotknął już większość branż, ale z pewnością nie IT. Za 5 lat deficyt na pracowników wśród informatyków i programistów może przekraczać ponad 30 proc. Dlatego informatyka i programowanie to kierunki studiów należące do tych najbardziej przyszłościowych.

Jeśli wydaje Ci się, że programowanie jest tylko dla umysłów ścisłych – to mit! W bardzo wielu przypadkach znajomość np. matematyki nie jest do niczego potrzebna. Aby budować nowoczesne serwisy internetowe czy pisać aplikacje na smartfony wystarczą umiejętności programowania, których można się nauczyć się rozpoczynając swoją przygodę od kilku miesięcy nauki.

Program studiów | Wykładowcy | Certyfikat MTA

Kierownik merytoryczny: dr inż. Tomasz Grześ, e-mail: t(kropka)grzes(at)pb.edu.pl

Co zyskasz?

Dwa semestry nauki programowania od podstaw to z jednej strony na tyle krótko, żeby zainwestować w siebie bez nadmiernych kosztów, a z drugiej wystarczająco dużo żeby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Po roku nauki będziesz wiedzieć czy branża IT jest dla Ciebie, a wtedy możesz podjąć dalsze decyzje i np. wybrać dla siebie specjalizowane szkolenia, a może nawet studia inżynierskie. Zmiana zawodu w dzisiejszym świecie to coraz częstsze zjawisko.

Może to jest odpowiedni moment żeby spróbować czegoś nowego?

Dla kogo?

Studia podyplomowe na kierunku “Informatyka” przeznaczone są dla wszystkich osób, które pragną zdobyć dodatkowe kwalifikacje, czy zmienić dotychczas wykonywany zawód. Głównym celem kształcenia na kierunku Informatyka jest uzyskanie wiedzy, pozwalającej na wejście w świat informatyki i wprowadzenie do programowania.

Absolwenci tych studiów będą mogli wykorzystać wiedzę i umiejętności przy pracy w szkołach, firmach, organizacjach, czy jednostkach administracji. Wiedza zdobyta w czasie studiów to także pierwszy krok, który może pozwolić na pracę w zespołach tworzących lub wdrażających oprogramowanie. Tak więc, jeśli:

  • jesteś nauczycielem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę z technologii ICT, także o umiejętność programowania;
  • bierzesz udział przy wdrażaniu lub projektowaniu systemów IT, także we własnej firmie i chcesz wiedzieć o czym mówią ludzie;
  • chcesz nauczyć się programować, poznać język SQL,  bazy danych i ideę aplikacji internetowych;
  • chcesz zostać testerem oprogramowania;
  • chcesz zostać administratorem systemów informatycznych i sieci;

To ten kierunek jest idealny dla Ciebie!

UWAGA! Studia nie mają charakteru kwalifikacyjnego. Absolwenci nie uzyskują uprawnienia do prowadzenia informatyki w szkole podstawowej oraz szkołach ponadpodstawowych. W związku z nikłym zainteresowaniem studia “dla nauczycieli” nie są prowadzone od 5 lat.

Źródło grafiki: sxc.hu

Organizacja studiów | Rekrutacja | Opłaty